...pár slov o nás...

 Kapela GRIAN vznikla v Praze v květnu roku 2002 spojením některých hudebníků z již zaniklých irských kapel Dalua a Púca Rua. Pod tímto jménem také kapela do konce roku 2002 vystupovala. Její jádro tvoří přátelé a muzikanti s podobným hudebním vkusem - Tomáš Pergler, Pepa Janíček, Veronika Perglerová, Anna Rábová a Míša Rábová. Do listopadu 2003 s kapelou vystupoval harmonikář Marek Poledna. Jako hosté si s kapelou Grian občas zahrají bodhránistka Irena Samcová a harfenistka Jana Šouflová. Na irské a skotské dudy také někdy hostuje Daniel Fána Vališ.

 Slyšet a vidět nás můžete převážně v pražských irských hospodách a kavárnách. Rádi bychom u nás zavedli hraní na tzv. sessionech pro všechny hudebníky a zájemce o irskou tradiční hudbu a tanec, jako je tomu v Irsku. Informace o těchto akcích budeme uveřejňovat zde a najdete je i na stránkách o irské hudbě u nás. Všichni jsou vítáni!


Tomáš Pergler Veronika Perglerová Anna Rábová Míša Rábová Pepa Janíček
Tomáš
Pergler

concertina, low whistle
Veronika
Perglerová

bouzouki, housle, zpěv
Anna
Rábová

příčná flétna
Míša
Rábová

housle
Pepa
Janíček

kytara, banjo, zpěv

...napsali o nás...

"Nově vzniklá kapela Grian se zabývá tradiční irskou hudbou. V podání čtveřice českých muzikantů můžete slyšet strhující muziku přesně takovou, jaká se hraje na smaragdovém ostrově. Ačkoli Grian existuje na české hudební scéně pouze krátce, navazuje svojí hudební činností na předchozí úspěšné kapely Púca Rua a Dalua. Zkušení multiinstrumentalisté Veronika Mesaniová, Marek Poledna, Tomáš Pergler a Pepa Janíček hrají na tradiční irské nástroje - whistle, irské bouzouki, knoflíková harmonika, kytara, banjo, housle či mandolína. Kromě tradičních instrumentálních skladeb se můžete zaposlouchat i do irských písní a balad."

Febiofest 2003, Praha - 28/1/2003

V případě potíží nebo s připomínkami
laskavě kontaktujte webmastera.
© Grian, 2002-2003